NOC S ANDERSENEM

30.04.2018 13:15

Noc ze čtvrtka 26.4. na pátek 27.4. byla jednou z kouzelných, kdy se škola změnila v pohádkový svět. Žáci třetích tříd strávili noc ve spacích pytlích ve svých třídách a připojili se tak k ostatním dětem, které se na více než osmi stech místech v Čechách na Moravě, Slovensku, Polsku i Slovinsku zapojily do akce Noc s Andersenem.

Jak vypadal, jaké měl dětství, kolik napsal pohádek, ze které země pocházel … nejznámější světový pohádkář už znají všichni třeťáci.

Své znalosti pohádek jsme prokázali ve hře „Putování s Andersenem“. Víte, na kolika žíněnkách a peřinách spala princezna na hrášku? Jaké vlastnosti měl cínový vojáček? Co zažilo ošklivé káčátko? Kdo jako první zavolal, že císař je nahý? My jsme to zvládli na jedničku.

Svou pozornost, postřeh a „pamatováka“ jsme si prověřili ve hře „Erby“ na školní zahradě.

A protože i v pohádkách musí každý hrdina zdolat překážky i my jsme překonali strach na stezce odvahy v prostorách školy, které jsme poprvé prošli v noci.

Usínali jsme při pohádce, kterou nám četla paní učitelka.

Ráno byla naše práce oceněna vyhlášením vítězů – tedy nás všech, drobnými cenami a pohádkovou snídaní, kterou nám přinesla paní Dvořáková. Koblížky a rohlíčky chutnaly opravdu znamenitě!

 

Nyní už se můžeme pochlubit pamětním listem, který nelze koupit!!! Ten se dá získat jen 1x za rok v pohádkovém světě – v noci, na kterou se nezapomíná. FOTO