2.třída

TŘÍDA PLNÁ POHODY

 

Prvňáčci jsme vloni byli, vůbec jsme se nenudili. Nyní už jsme druháci, těšíme se na práci i legraci!

 

 

PRÁZDNINY!!!

Krásné prázdniny plné pěkných zážitků a dobrodružství Vám přeje třídní učitelka Renata Skácelová

V září se na Vás těším ...

 

INFORMACE - DŮLEŽITÉ

Pátek – Sportovně branný den – nafukovací atrakce (na školním hřišti). - ZRUŠENO z důvodu nepříznivého počasí (pokud bude pěkně, přesouvá se na úterý 27.6.2017)

 

 

NOVINKY

 

Sportovně - branný den

v pátek 23. 6. 2017

S sebou: sportovní oblečení, svačinku, pití, pokrývku hlavy, čip na oběd.

soutěžní aktivity na 15ti stanovištích kolem školy – školního hřiště. Děti se na každém stanovišti zdrží 10-12 minut. Na nafukovacích se atrakcích zábavnou formou prezentují prvky branné výchovy (požár, chemickou havárii, nález výbušniny, zemětřesení a další). Děti se dozví nové informace a poté plní úkoly. Po absolvování všech stanovišť probíhá vyhodnocení, vyhlášení vítězů, předávání medailí a poháru

Ukázka programu:

https://aquazorbing.rajce.idnes.cz/Branny_den_2.6.2017_Strahovice/

 

 

 

Známe vítěze

 

„Matematika nás baví“ je název soutěže, kterou si pro nás připravila paní asistentka Míša.

Vytvářeli jsme obrázky, které jsme si vystavovali na nástěnkách.

Nebyly to obyčejné obrázky!

Každý čtvereček obsahoval příklad a my jej vybarvovali podle zadání. Samozřejmě po vypočítání příkladu.

Absolutní vítězkou a přebornicí se stala Kája Hudečková – 38 494 příkladů a 110 obrázků.

Druhé místo – Filip Caletka 18 261 příkladů a 49 obrázků.

Třetí místo – Martin Rýdl 11 814 příkladů a 33 obrázků.

Čtvrté místo – Martin Tvrdoň 9 193 příkladů a 26 obrázků.

Páté místo – Ivanka Mirgová 6 640 příkladů a 19 obrázků.

Gratulujeme!!!

 

HURÁ NA TATAMI

Kroužek „Hurá na tatami“ je určen pro děti 1. – 6. třídy. Kroužek je zaměřen na základní gymnastické dovednosti (kotouly, hvězdice, rybičky), pádové techniky a rozvoj obratnosti formou úpolových her. Při všech aktivitách se klade velký důraz na bezpečnost dětí. Kroužek vede Olga Chytrá (trenér II. třídy s pedagogickým vzděláním).  Děti se také během roku seznámí se základy juda a sebeobrany.

 

Kde:         Velká tělocvična ZŠ Struhlovsko, Hranice

Kdy:         Úterý (1.-3. třída) a čtvrtek (4.-6. třída)

V kolik:     od 15.00 do 16.00 hodin

Cena:                200,- Kč/školní rok

Sebou:      Tepláky a triko s dlouhým rukávem

Zahájení: Od 26. září 2017

 

Pokud by Vaše dítě chtělo dále pokračovat ve sportovní činnosti, může průběžně navštěvovat tréninky juda naší přípravky (nováčci a benjamínci), které budou probíhat opět na ZŠ Struhlovsko v úterý a čtvrtek od 16.30 do 18.00 hodin.

Informace:      Olga Chytrá, 724 241 705, olgachytra@seznam.cz, www.olcajudo.webgarden.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eTwinning projekt - All about me

My, druháčci, se nebojíme angličtiny, a proto jsme také zapojeni do eTwinningového projektu na naší škole!

Vytvořili jsme plakáty, ve kterých jsme se popsali, představili a dokonce i nakreslili. 

Cílem projektu bylo napsat něco v angličtině, získat informace o žácích z jiných zemí a přesvědčit se, že je Angličtina užitečná!

Během práce jsme se velmi bavili, procvičili jsme si základní fráze, naučili se i nová slovíčka a vytvořili krásné práce, které rozešleme v nejbližší době do čtyř partnerských zemí – do Polska, Španělska, na Slovensko a Maltu J

… a teď  už budeme netrpělivě vyčkávat poštu…

 

 

 

John & Mary

činoherní anglicko – česká pohádka, inscenovaná jako učební pomůcka pro začátečníky

 

Cílem představení v anglickém jazyce je atraktivní a hravou formou umožnit žákům zdokonalovat znalost cizího jazyka, získat schopnost bezprostřední interakce a zároveň prožít jedinečný umělecký zážitek.

 Zkušeným hercům se velmi úspěšně dařlo děti zaujmout a udržet pozornost až do konce.

FOTO

 

 

 

 

Velikonoce

Naše třída se zapojila do výzdoby hranického náměstí s velikonoční tématikou. Kraslicovník nese i naše malovaná vajíčka . Protože se nám práce velmi dařila, vyrobili jsme si krásnou jarní dekoraci i ve třídě.

 

Beseda s paní spisovatelkou Hanou Čechovou Šimkovou

v pátek 31. března 2017

 

 

Klauni ve škole

 

Sluníčko už vystrkuje paprsky, ve vzduchu je cítit jaro a všem je hned veseleji. Také my ve výtvarné výchově jsme si rozveselili chodbu i třídu veselými klauny. Spolupracovali jsme ve dvojicích a mooooc se nám dařilo. Posuďte sami …

 

PLAVECKÝ VÝCVIK

Od čtvrtka 23.2. budou děti jezdit na plavecký výcvik. V deseti lekcích zdokonalíme plavecké dovednosti z loňského roku. Sraz bude v 7:35 hod. v šatně. Odjezd v 7.45 od školy. Návrat v 10.00 hodin. Děti, které nebudou plavat, zůstávají ve škole na výuku ve 4.A. S sebou budou děti mít plavky, hřeben, ručník, mohou mít plavecké brýle, dívky koupací čepice.

 

 

 Tělocvik na hřišti v lednu?!?

Sníh vše pokryl peřinou, vločky se třpytily ve slunečním svitu, školní hřiště bylo úplně bílé a prázdné. To nás nemohlo nechat sedět v lavicích. Vyrazili jsme vytvářet stopové obrázky, otisky a pořádně se brodili sněhovou nadílkou (bylo ho až nad kolena). Postavili jsme „sněhuláka“. Nechyběly závody psích spřežení a koulovačka.

Tělocvik na sněhu v lednu?   Na jedničku!

FOTO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Těšíme se na Vánoce


Vánoce mám nejradši,

když jsme všichni spolu,

to se nikdo nemračí,

času máme horu.

Usměvavé Vánoce, horu času pro děti a hodně štěstí v novém roce.FOTO

 

Vánoční výlet

V pátek 16. prosince jsme navštívili zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Zopakovali jsme si jaký je význam adventu a pochůzek sv. Martina, Barbory a Lucie. Vyzkoušeli jsme si některé vánoční tradice a zvyky. Prohlédli jsme si výstavu „Ladova zima“ s obrázky známého malíře, zařízení a výzdobu vánočního pokoje našich předků.

Třpytivou nádherou nás oslnila výstava skleněných baněk IRISA v historických zámeckých pokojích. FOTO

Adventní zdobení

Středa 8. prosince voněla sladce, přesladce.... Maminka Báry pro nás opět připravila perníkové zdobení. Každý Jeníček a Mařenka si nazdobili svoji perníkovou chaloupku. Pochlubíme se na vánočním jarmarku v úterý 20. prosince 2016. FOTO

 

 

Jak si žije čertí rodinka,

 je název příběhů, teré nás provázely týdnem plným zapeklitých úkolů, ďábelských hádanek a čertovsky obtížné matematiky.Naučili jsme se luštit zašifrované úkoly a porozumět "čertovským rčením". A protože jsme s každým splněným úkolem získali čertíka do čertovského pytle, nic jsme se nebáli, když v pátek zabušili na dveře naší třídy velcí čerti s Mikulášem a anděly. Dostali jsme od nich dárečky, začernili nám tváře pro "z pekla štěstí" a my se těšili na 5. prosince, kdy chodí Mikuláš a čerti a andělé po domech a co když je mezi nimi ten pravý...?

FOTO

 

 

 

SETKÁNÍ S ANDREOU

 

Děti si vyzkoušely, jakou moc mají slova. Zjistily, že slova mohou nejen potěšit a rozveselit, ale také velmi zranit a ublížit. Jak to funguje, nám ukázala naše kamarádka Andrea.

FOTO

 

 

 

 

Hasiči ve třídě! Nebojte se, nehořelo!

Profesionální hasiči dětem představili - jak je hasič vystrojen k požáru, dopravní nehodě nebo jiným událostem. Děti si s hasiči povídaly i o tom, co udělat, když vypukne požár, koho přivolat, komu to ohlásit a jak se nejrychleji dostat z hořícího objektu. Dozvěděli jsme se důležité informace, které nám mohou v případě požáru zachránit zdraví. Vše jsme si pod dohledem profesionálů prakticky vyzkoušeli.

FOTO

 

 

 

JACK - O - LANTERN    

VÝSTAVA PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ O NEJ DÝNI 

Naši třídu reprezentovali Martínek Rýdl, Ondřej Vývoda, Míša Zikan a Vilda Hümmer. Jejich vydlabané dýně byly moc povedené a určitě se líbily. Na výstavě krásně svítily. Děkujeme a chválíme.

 

S vydlabanými dýněmi samozřejmě souvisí anglosaský svátek Halloween. V Angličtině jsme si jej připomněli a paní asistentka Míša nás náležitě vyzdobila - to abychom podle keltské tradice zmátli a oklamali nebezpečné démony.

 

Povídám, povídám pohádku,

zamotanou a pozpátku.

 

Ve skupinách jsme seřadili děj pohádky podle obrázkové osnovy, přiřadili k jednotlivým obrázkům správný text a přečetli jej ostatním. Podle něj jsme pak vysvětlili spolužákům z jiných skupin, jak seřadit věty ve cvičení v pracovním sešitě .

Pohádky jsme rozmotali, podle děje poskládali.

 

 

 

DRAČÍ  TÝDEN

 

V týdnu od 17. do 21. října jsme zavítali do světa draků, dráčků dračičích.

Četli jsme o nich, naučili se básničku (nekteří i tři), společně si vytvořili dračí mandalu, lepili draky na podzimní paletu barev.

V tělocviku hráli dračí hry a soutěže.

Dozvěděli jsme se odkud k nám  tradice pouštění draků přišla, a proč se pouštějí právě na podzim.

Vymýšleli jsme si dračí jména - víte kdo je  Draon Davový, Rabá Ovádvákoř, Sekmatý Labeprí nebo naše dračí spolužačka Ronalíka Vádehučko?

V matematice jsme počítali a řešili příklady o zlaté "dragony".

S dračí odvahou, vůlí a silou jsme překonávali překážky, nesnáze a únavu. (Hlavně když venku pršelo a nám se tak moc nechtělo).

Kamarádům z 1. A jsme předvedli své dračí vědomosti, naučili je zacházet s "dračími vejci" a nakreslit draka jako z pohádky.

 V pátek jsme s dračí upřímností celý týden zhodnotili. Co se nám líbilo a co ne, co se nám povedlo,  jak "dračí" znalosti a dovednosti využijeme ve škole i v životě.

FOTO

 

 

 

 

 

 

Loučení s létem

Slunce sítě rozplétá,

léto tiše odlétá.

Kam se asi léto ztrácí?

Letí na jih jako ptáci?

Vrátí se k nám zase příště?

 

Na tyto a jiné otázky jsme hledali odpovědi v pátek 23. září. S létem jsme se definitivně rozloučili a poslali mu pozdravy v papírových lodičkách. 

FOTO

 

 

 

Dopravní soutěž

 

Po svědomité přípravě jsme se 20. září pustili do plnění úkolů školního kola dopravní soutěže. Všichni jsme se snažili a získali jsme drobné odměny. Vítězem se stal Martínek Tvrdoň, na druhém místě byl Marťa Kunc a třetí místo získal Filípek Caletka. Gratulujeme!

FOTO

 

 

 

Bezpečnou cestou do školy

 

V pondělí 19. září jsme se věnovali problematice bezpečné chůze a orientaci v provozu na pozemních komunikacích.

Děti si zopakovaly přecházení přes vozovku, chování na chodníku, význam reflexních doplňků a pestrého oblečení, dopravní prostředky, dopravní značky a důležitá telefonní čísla. S panem Kociánem - strážníkem Městské policie Hranice jsme prožili zajímavé a poučné dopoledne a vyzkoušli si vše v praxi.

Všechny získané vědomosti a dovednosti děti uplatnily v úterý 20. září ve školním kole dopravní soutěže.

FOTO

 

 

Elektroodpad na odstřel.

 

V pátek 9. září jsme se zapojili do akce, která probíhala pouze v deseti městech České republiky. Jejím posláním bylo informovat o způsobu nakládání s vysloužilými elektrozařízeními a správné recyklaci. Protože v naší škole odpad třídíme a elektroodpad odevzdáváme - využili jsme  nabídky zábavných soutěží a získali pěkné ceny.

Zhlédli jsme zábavnou pohádku a vyzkoušeli si školu lasování, hod podkovou, "skákací"- tedy recyklační konvici i jízdu na býkovi.

FOTO


 

 

 

Slavnostní zahájení nového školního roku máme za sebou. Shledali jsme se se svými kamarády a poznali novou paní asistentku Míšu Vaculovou. První den jsme si stačili zavzpomínat na prázdniny a pořádně se přivítat.

 

2. září jsme měli více času a mohli si zahrát matematickou plácanou, nakreslit obrázek na tabuli, zopakovat písmena abecedy, zasportovat si na hřišti, projít celý areál školy a ukázat ho paní asistentce.

 

Od příštího týdne už „pojedeme“ podle rozvrhu a s chutí se pustíme do práce.

 V pondělí 5. září nás čeká ukázková hodina házené v tělocvičně.(od 10.00 hodin)

V pátek 9. září půjdeme na ekologicko- naučnou akci s pohádkou o recyklaci elektroodpadu. (od 10.00 hodin)